Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Dobór link KWP

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Policjant na wakacjach uratował tonącą kobietę

  Zgierski policjant spędzający wakacje z rodziną nad morzem wyciągnął z wody tonącą kobietę. Następnie wspólnie z plażowiczami zorganizował specjalny korytarz, aby pomóc w ratowaniu pozostałego w wodzie mężczyzny. Dzięki jego reakcji i opanowaniu nie doszło do tragedii.

 2. Życzenia świąteczne Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu

 3. Obchody Święta Policji w powiecie zgierskim

  24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń dla policjantów. Tegoroczne obchody w powiecie zgierskim odbyły się 22 lipca 2020 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

 4. Pamiętajmy ! Zakrywanie ust i nosa podnosi nasze bezpieczeństwo

  W związku z panującą epidemią, nadal na terenie kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Policjanci podczas rozpoczynających się wzmożonych działań sprawdzą jak respektowane są obostrzenia.

 5. Kim był zmarły w wypadku w 1988r.?

  Zgierscy kryminalni zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku drogowym w Emilii 25 lipca 1988r. Dzięki rozwojowi techniki można było wyodrębnić DNA zmarłego, co daje nadzieje na rozwiązanie tajemnicy z przeszłości.

 6. Aleksandrowski dzielnicowy laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Mł. asp. Tomasz Staszewski, który od 2 lat jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jest to szczególne i wyjątkowe wyróżnienie, gdyż spośród funkcjonariuszy całego kraju tylko 5 zostaje laureatami konkursu. Największym wyróżnieniem jest jednak to, że jego kandydaturę do konkursu wnieśli sami mieszkańcy rejonu, w którym pełni służbę.

 7. Policjant z Aleksandrowa Łódzkiego wyróżniony w konkursie „Policjant który mi pomógł”

  Spośród kandydatów z całego kraju tylko 5 osób zostaje wyróżnionych przez specjalnie powołaną kapitułę. W tym roku w gronie laureatów znalazł się mł. asp. Tomasz Staszewski – dzielnicowy Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim, który wraz z Komendantem KPP w Zgierzu insp. Wojciechem Włodarczykiem z rąk Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka odebrali wyróżnienie i gratulacje.

 8. Policjant ruchu drogowego w czasie wolnym czujny na drodze

  Policjant zgierskiego ruchu drogowego będąc w czasie wolnym od służby ujął 54-letniego mężczyznę, który jadąc samochodem uderzył w słup i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierujący miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za przestępstwo podobne, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Policja ostrzega - SENIORZE nie daj sie oszukać!

  Samotność, obietnica pomocy, obawa, niepewność i strach społeczeństwa jest wykorzystywane przez sprawców przestępstw, których ofiarą najczęściej padają osoby starsze ufne i życzliwe. Oszustwa pod legendą "na policjanta, na wnuczka, na pracownika administracji czy aktualnie na bon turystyczny" nadal się zdarzają. Przestępcy wykorzystując obecną sytuację chcą m. in. wyłudzić pieniądze lub wprowadzić dezinformację, rozsyłając w sieci fałszywe informacje, czyli fake newsy.

 10. Sisi - pogromczyni nudy - na wakacjach!

  Hej Pogromcy Nudy! Wiecie kogo ostatnio spotkałam w parku?! Policjantów na rowerach! Postanowiłam, że Wy też musicie ich poznać!

Tagi

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Sisi - pogromczyni nudy!
nielegalny tytoń i papierosy profilaktyka wypadek śmiertelny Osoby Zaginione wakacje Policjanci uratowali narkotyki kontrabanda zatrzymani z narkotykami Turniej uszkodzenie mienia konkurs papierosy prędkość dzielnicowi służba cywilna marihuana wypadek nietrzeźwy kierujący oszustwo bezpieczeństwo krajowa mapa zagrożeń święto policji akcja znicz autokary kradzież z włamaniem odblaski ruch drogowy pobicie Skargi i wnioski debata społeczna rozbój ślubowanie policjantów kradzież podróbki podpalenie kradzież kieszonkowa włamanie dzielnicowy używki piknik życzenia łapówka kradzież samochodu ucieczka poszukiwani dopalacze policjant po służbie konferencja nabór

Linki