Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Zniszczył 32 samochody!

  Zgierscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który uszkodził 32 samochody zaparkowane na osiedlowym parkingu. 39-latek był agresywny i miał przy sobie nóż. Trwa przesłuchiwanie pokrzywdzonych. Zatrzymany odpowie za uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  W niedzielę (17 stycznia 2020r.) na terenie całego powiatu zgierskiego odbędą się działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne.

 3. Tragiczny wypadek pod Aleksandrowem Łódzkim

  Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 20 lipca 2020r. około godz. 13.40 w miejscowości Sanie (gm. Aleksandrów Łódzki). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 42-letni kierujący.

 4. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 5. Konflikt doprowadził do zniszczenia auta

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Zgierzu zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie samochodu. Wartość strat oszacowano na 1300 zł. Za uszkodzenie mienia grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

 6. Szczęśliwy finał poszukiwań 3,5-letniego chłopca

  Ponad 2 godziny trwały poszukiwania 3,5-letniego chłopca, który zaginął w okolicy lasu w Starym Adamowie (gm. Aleksandrów Łódzki). Blisko 200 policjantów i funkcjonariuszy straży pożarnej przeczesywało teren metr po metrze. Jeszcze przed zmrokiem chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy.

 7. Zaginął Adam Szałkowski

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ozorkowie poszukują zaginionego 17-latka. Adam Szałkowski 21 lipca 2020 roku około godziny 7:00 oddalił się z ośrodka Monar w Ozorkowie i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Może przebywać w rejonie Kutna.

 8. Uwaga na utrudnienia na autostradzie A-1 węzeł Łódź-Północ

  W najbliższą środę i czwartek (29-30.01.2020r.) na wiadukcie węzła Łódź-Północ na autostradzie A-1 będą odbywały się próby obciążeniowe. W związku z tym droga w kierunku Łodzi będzie całkowicie zamknięta w tym czasie. Dotychczas wyznaczone objazdy tymczasowe również nie będą możliwe. Wyznaczone zostały nowe drogi objazdowe.

 9. Nowe radiowozy dla policjantów

  Dwa nowe nieoznakowane radiowozy trafiły w ostatnich dniach do zgierskich i strykowskich policjantów. Pojazdy zostały zakupione w połowie ze środków policyjnych, a w połowie dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Radiowóz, który trafił do Strykowa został zakupiony dzięki Gminie Stryków, a ten który trafił do zgierskich policjantów dzięki wspólnemu wsparciu Powiatu Zgierskiego, Miasta Zgierza oraz Gminie Zgierz. Już w najbliższych dniach Nowy sprzęt wyruszy na ulice:)

 10. Kradzionym samochodem potrącił rowerzystę

  Aleksandrowscy policjanci zatrzymali 36-latka, który kradzionym bmw potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 40-letni rowerzysta, pomimo podjętej reanimacji, zmarł.

Tagi

nietrzeźwy kierujący kradzież z włamaniem pobicie bezpieczeństwo Policjanci uratowali profilaktyka debata społeczna zatrzymani z narkotykami autokary narkotyki ruch drogowy życzenia zabójstwo policjant po służbie dopalacze krajowa mapa zagrożeń Osoby Zaginione prędkość włamanie Skargi i wnioski łapówka wakacje kontrabanda uszkodzenie mienia akcja znicz odblaski ślubowanie policjantów służba cywilna poszukiwani ucieczka piknik używki wypadek śmiertelny podpalenie kradzież samochodu podróbki nielegalny tytoń i papierosy marihuana konkurs turniej nabór rozbój święto policji dzielnicowy dzielnicowi konferencja wypadek kradzież papierosy oszustwo

Linki