I rajd rowerowy „ z dzielnicowym po dzielnicy” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

I rajd rowerowy „ z dzielnicowym po dzielnicy”

W dniu 15.06.2018 roku w godz. 9-13 dzielnicowi z KPP w Zgierzu postanowili wykorzystać dobrą pogodę oraz przygotowania do wakacji i z tego powodu, zorganizowali I rajd rowerowy.

Wyprawa rozpoczęła się od sprawdzenia wyposażenia rowerów oraz  uczestników. Podczas przerwy funkcjonariusze przypomnieli rowerzystom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wspaniała pogoda oraz okoliczne walory przyrodnicze to doskonała okazja, aby zorganizować rajd rowerowy. Z takiego założenia wyszli dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu , którzy w ten sposób postanowili promować ideę „Dzielnicowy bliżej nas”.

Funkcjonariusze, wspólnie z dziećmi przejechali całą trasę, a na jej końcu na dzieci czekały atrakcje, ognisko z kiełbaskami, możliwość przymierzenia sprzętu policyjnego oraz zwiedzanie radiowozu.

Trasa rajdu była niezwykle malownicza liczyła ok 30 kilometrów. Rowerzyści wyjechali z Dąbrówki Wielkiej i udali się do Szkółki leśnej „ Źródliska” gdzie była  meta. Na mecie dzieci mogły się dowiedzieć więcej o pracy dzielnicowego.