Śmiertelny wypadek na autostradzie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na autostradzie A2. W wypadku toyoty śmierć poniosła 28-letnia pasażerka, a dwie inne osoby hospitalizowano.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło 17 sierpnia 2019r o godz. 5.35 rano na autostradzie A2 w pobliżu miejscowości Różyce w gminie Parzęczew. 59-letni mężczyzna kierujący toyotą RAV4 podróżował wraz z dwiema pasażerkami w kierunku Warszawy. W pewnym momencie z nieustalonych przyczyn zjechał na prawą stronę i uderzył w barierki energochłonne. Pojazd przebił barierki i upadł poza jezdnią. Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniosła 28-letnia pasażerka toyoty. Kierujący oraz 50-letnia pasażerka samochodu zostali hospitalizowani. Kierujący był trzeźwy. Ponieważ pojazd wypadł z jezdni, ruch na autostradzie nie został zablokowany.

Policjanci przypominają, że prędkość pojazdów ma bezpośredni wpływ na skutki wypadków. Na autostradzie pojazdy poruszają się z dużymi prędkościami, więc podczas podróży należy zachować szczególną ostrożność. Nawet niewielki błąd kierującego może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Warto również zaplanować podróż i zorganizować odpoczynki co 200-300 kilometrów. Zmniejszy to ryzyko zaśnięcia kierowcy podczas jazdy.