Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy czworonożny towarzysz aleksandrowskich policjantów

Od dziś w aleksandrowskim komisariacie zamieszkał czworonożny pupil, którego policjanci adoptowali ze schroniska pod Łowiczem. Pies ma swoje posłanie na dyżurce i do dyspozycji podwórko. Mundurowi proszą o pomoc i ogłaszają konkurs na imię dla ich nowego przyjaciela.

Wszystko zaczęło się kilka tygodni wcześniej, gdy policjanci z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim wyszli z inicjatywą adopcji psa ze schroniska. Funkcjonariusze byli zgodni – w ten sposób chcieli dać godne życie zwierzęciu, a przy okazji mieć pod ręką pupila, który na co dzień będzie im towarzyszył podczas trudów służby. Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego zagwarantował wsparcie dla policjantów i ich nowego podopiecznego. I tak od słów do czynów 1 lipca 2019r. funkcjonariusze pojechali do schroniska „Psiakowo i spółka” pod Łowiczem. Mundurowi poznali się z kilkoma psami, jednak rudy kundelek od razu skradł ich serca. Finalizacja przedsięwzięcia nastąpiła dziś. Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu mł. insp. Wojciech Włodarczyk podpisał porozumienie ze schroniskiem, a nowy towarzysz policjantów trafił w ich ręce. Początkowo był speszony i onieśmielony, ale po kilku minutach poczuł się jak u siebie. Na dyżurce ma swoje posłanie, a do dyspozycji także podwórko. Zawsze będzie miał też kogoś, kto się nim zaopiekuje.

Teraz policjanci proszą o pomoc i ogłaszają konkurs na imię dla ich podopiecznego. Ważne, aby imię było w jakiś sposób powiązane z zawodem policjanta. Prosimy o wysyłanie propozycji na adres mailowy: rzecznik@zgierz.ld.policja.gov.pl do 19 lipca 2019r.

 

  • Policjant w schronisku idzie wzdłuż boksów dla zwierząt.
  • Komendant podpisuje porozumienie z przedstawicielem schroniska.
  • Po podpisaniu porozumienia.